Яндекс.Метрика

Уважаемые пациенты!

В связи с военными действиями медицинский центр Ла Вита Сана временно приостанавливает свою работу.

О возобновлении работы сообщим дополнительно.   

Діагностика і лікування фіброзно-кістозної мастопатії

Фіброзно-кістозна мастопатія

Мастопатія - одне з найпоширеніших захворювань молочної залози, при якому з'являються болі в грудях, ущільнення і розширені молочні протоки.

Молочні залози регулюються п'ятнадцятьма різними гормонами і будь-який збій в цій регуляції веде до гормонального дисбалансу, тобто мастопатії; крім того, стан гормональної системи передається від мами до дочки, тобто у спадок.

Істотну роль в розвитку мастопатії грає стрес, аборти, відсутність пологів, відсутність (або недовгий, кілька місяців) годування грудьми, захворювання щитовидної залози, яєчників (запалення, кісти), наднирників, куріння, зловживання жирною їжею і ін.

Багато жінок, одержимі мати груди «побільше» активно застосовують гормоносодержащіх препарати, чим значно підвищують ризик розвитку мастопатії. І не треба сподіватися на рекламні трюки щодо «рослинних естрогенів», тому що для гормону під назвою «естроген» немає різниці якого він походження, тому що в будь-якому випадку застосування таких препаратів (в тому числі і кремів) веде до його накопичення, а накопичення естрогену - до раку молочної залози.

Особливу увагу необхідно приділяти вибору оральних контрацептивів і ні в якому разі не користуватися «модними» препаратами. Такі препарати підбираються лікарем після гормонального обстеження жінки. Гормони, що містяться в таких препаратах, надають дію на весь рівень гормонів в організмі і якщо їх прийом викликає тривалий дискомфорт в молочних залозах (понад 3 місяці), препарат необхідно міняти.

Деякі вважають, що болі в молочній залозі - це завжди ознака мастопатії. Нічого подібного, просто обстеження і лікування необхідно проходити у фахівця: виразку шлунка лікувати у гастроентеролога, варикозну хворобу - у судинного хірурга, мастопатію - у мамолога.

Навіть якщо нічого не турбує, кожна жінка кожні півроку повинна оглядатися гінекологом, який огляне і молочні залози.

При виявленні будь-яких змін в молочних залозах вона буде направлена ​​до фахівця для дообстеження:

Мастопатія буває дифузна і вогнищева. Наявність вогнища (вузла) - показання до оперативного лікування. Якщо мастопатія дифузна, показано медикаментозне лікування. Препарати, дозування і тривалість застосування визначаються індивідуально, після обстеження жінки. Необхідно відзначити, багато хто вважає, що після клімаксу, мастопатія проходить сама. Чи не «сама», а в зв'язку із змінним гормональним фоном.

Дуже ефективно гомеопатичне лікування мастопатії - застосування трав'яних зборів. До їх складу входять вітаміни, заспокійливі препарати, які в комплексі нормалізують рівень гормонів. Однак при відсутності ефекту від гомеопатичного лікування, призначаються більш серйозні препарати - гормональні.

У чоловіків в певних ситуаціях зустрічається гінекомастія: зростання молочних залоз. Це відбувається в тих випадках, коли естрогену і пролактину виробляється більше, ніж потрібно. Гінекомастія - показання до операції, тому що надлишок гормонів може призвести до раку.

Не можна переоцінити важливість самообстеження молочних залоз. У 95% випадків жінки самі знаходять ущільнення в грудях! Це кращий спосіб ранньої діагностики і профілактики захворювань молочних залоз. Оглядайте себе хоча б раз на тиждень і БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

З повним прейскурантом цін медичного центру "Ла Віта Сана" Ви можете ознайомитися на сторінці Ціни.

© 2010 - 2022 Медичний центр Ла Віта Сана