Яндекс.Метрика

Уважаемые пациенты!

В связи с военными действиями медицинский центр Ла Вита Сана временно приостанавливает свою работу.

О возобновлении работы сообщим дополнительно.   

Бронхоскопія

Дослідження трахеї і бронхів (стан слизової і просвіту) за допомогою гнучкого або жорсткого ендоскопа називається бронхоскопией.

Виконується бронхоскопія строго натщесерце, щоб уникнути ускладнення - закидання в дихальні шляхи їжі або води, під місцевою анестезією.

Як відбувається дослідження?

Бронхоскопія проводиться обов'язково після попереднього рентгенологічного обстеження органів грудної клітини.

Перед бронхоскопией завжди проводиться консультація лікаря, під час якої з'ясовується наявність існуючих захворювань (в т.ч. і алергії на медикаменти або продукти харчування) і визначається загальний стан пацієнта.

Бронхоскопія проводиться в положенні пацієнта сидячи на стільці, або лежачи на тапчані. Виконується місцева анестезія зрошенням слизової носа і ротоглотки, щоб проведення ендоскопа було безболісним і для пригнічення кашльового рефлексу.

Апарат, як правило, проводиться через ніс, під контролем зору. Завдяки мініатюрної відеокамери, вбудованої в бронхоскоп, що отримується зображення видно на екрані монітора і його можна записати на диск.

При виявленні патологічних ділянок, спеціальними щипцями тканину безболісно береться для гістологічного дослідження (проводиться біопсія).

Що відчувають пацієнти при бронхоскопії?

Відчуття оніміння і легкої закладеності носа, труднощі при ковтанні слини - наслідок анестезії;

Саме дослідження безболісно, ​​як і проведення біопсії;

Вам не загрожує задуха, так як сам бронхоскоп тонше трахеї і бронхів, крім того - самостійне дихання, в процесі дослідження, не порушується.

Після дослідження лікар інформує Вас про результати дослідження, видає протокол проведеної бронхоскопії і диск із записом дослідження. Якщо була взята біопсія - через 10 днів Вам повідомлять результат гістологічного дослідження.

Через 25-30 хв. пройде оніміння глотки і мови і Ви зможете їсти (після біопсії час прийому їжі визначає лікар).

Бронхоскопія, як і будь-який інший вид дослідження, має свої показання та протипоказання.

Бронхоскопія проводиться в випадках, коли велика ймовірність ураження бронхів, що визначається клінічними (тривалий кашель, хронічне запалення легенів, задишка, кровохаркання, необхідність проведення біопсії і ін.) І рентгенологічними (порушення прохідності бронха, зменшення розмірів легкого або його часткою; гіповентиляція легені; наявність «тіней» в корені легені прикореневого відділах, середостінні та т. д.) ознаками, коли неможливо встановити діагноз без бронхоскопічного дослідження.

Бронхоскопія потрібна завжди перед планованим хірургічним лікуванням захворювань легенів.

Бронхоскопія в нашому Медичному Центрі проводиться за попереднім записом, кваліфікованими лікарями, на японському апараті «Pentax».

© 2010 - 2022 Медичний центр Ла Віта Сана