Родимки. Діагностика, методи видалення, профілактика меланоми
Шкіра людини являє собою природний «щит», який захищає організм від негативних факторів навколишнього середовища. В даний час в усьому світі все більше побоювання є злоякісні новоутворення, пухлини шкіри.
Складна структура шкіри включає в себе клітини різних тканин, кожна з яких може піддатися злоякісної трансформації.
Новоутворення поділяються на такі групи:
- злоякісні і доброякісні;
- вроджені та набуті.
- Причини появи:
- надмірне перебування під відкритими променями сонця;
- гормональна перебудова в організмі вагітної жінки - часом тягне за собою серйозні зміни в клітинах шкіри;
- травма родимки, в цьому випадку слід негайно відвідати лікаря онколога з метою огляду та видалення родимки.
Якщо Ви помітили збільшення, або ж зміна форми родимки, необхідно негайно звернутися до фахівця. Лікар за допомогою існуючої методики візуалізації родимки, що представляє собою камеру, за допомогою якої робиться кадрування проблемної області з декількох сторін, далі зображення передається на комп'ютер, що дозволить фахівцеві за допомогою програмних засобів збільшити родимку і більш глибоко розглянути і оцінити її ворожість.
Види родимок:
Судинні родимки називаються гемангіомами, і виглядають схожими на вузлики, або плоскими утвореннями червоного (рожевого) кольору.
Несудинними родимки можуть бути схожими на бородавки або пігментні плями. Колір несудинних родимок може бути різним по відтінку: слабким або майже чорним, а розмір - великим або зовсім маленьким.
Методи видалення родимок:
Електрокоагуляція - видалення родимок виробляється за допомогою коагулятора при місцевій анестезії. За допомогою коагулятора можна видалити родимки навіть найдрібнішого розміру за рахунок маленької області петлі.
Хімічне видалення проводиться в операційній під місцевим наркозом, в результаті якої залишається маленький рубець розміром 2 - 3 мм.
Лазерне видалення родимки - пошарове оброблення тканини протягом 1 - 2 хвилин. На місці родимки залишається лише невелике заглиблення, яке вирівнюється протягом двох тижнів.
Видалення родимок за допомогою рідкого азоту - проводиться заморожування родимки і кільця 1 - 1,5 навколо неї. Коли починає родима пляма бліднути, людина відчуває поколювання і біль, але вже через 40 сек гіперемія і набряк родимки, далі утворюється епідерміальний міхур. Пузир протягом 5 днів перетвориться в щільну корочку, яка через 10 - 12 днів відторгається, залишаючи малопомітне рожева пляма.
Чим раніше пацієнт звернеться за допомогою до фахівця, тим раніше буде видалена родимка і площа ураження менше.
Профілактика меланоми
Після купання у відкритій водоймі необхідно приймати душ і витиратися насухо рушником, так як залишки крапель служать для сонця як лінзи і підсилюють негативний вплив на шкіру.
Найнебезпечніший час з 10 до 15 дня, його варто уникати.
Якщо у Вас виникають, будь-які підозри, з приводу родимок, не лінуйтеся, а відразу ж звертайтеся до лікаря дерматовенеролога!
У медичному центрі діагностики та лікування видалення родимок проводиться сучасним апаратом «Сургитрон».
Автор: лікар дерматовенеролог - Сафронова Я.М.
З повним прейскурантом цін медичного центру "Ла Віта Сана" Ви можете ознайомитися на сторінці Ціни.