Яндекс.Метрика

Уважаемые пациенты!

В связи с военными действиями медицинский центр Ла Вита Сана временно приостанавливает свою работу.

О возобновлении работы сообщим дополнительно.   

ЕКГ

Електрокардіограма

Це широко застосовуваний метод дослідження серця. Методику розробили в 1913 р, а почали застосовувати ЕКГ з 1920 року.

Наше серце постійно, протягом усього життя, скорочується. А знаєте чому? Завдяки виникачим у ньому електричним імпульсам. Електричні імпульси створюють, що поширюються по всьому тілу, електричні струми, що володіють достатньою інтенсивністю для реєстрації їх з різних поверхонь.

Щоб записати ЕКГ, пацієнту на руки, ноги і груди поміщають металеві електроди, що вловлюють ці електричні струми і передають їх в спеціальний апарат - електрокардіограф, здатний їх записати при кожному скороченні серця.

У підсумку виходять зубці, що мають свої характеристики і в сукупності представляють своєрідну криву. При цьому, характеристики зубців різні в різних відведеннях (відведення - крива, що складається з зубців, знята з різних точок тіла.

Зубці мають своє позначення: P, Q, R, S і T.

Коли і для чого призначається ЕКГ?

  • Для визначення частоти і регулярності серцевих скорочень.
  • Для визначення: гостре або хронічне захворювання серця.
  • Для виявлення порушень провідності.
  • Для виявлення порушення кровообігу (ішемії) серцевого м'яза і т. д.
  • Для визначення збільшення серцевого м'яза.
  • Для визначення рубцевих змін в серцевому м'язі після перенесеного інфаркту міокарда і т.д.

Іноді проводять ЕКГ з навантаженням: для уточнення діагнозу ішемічної хвороби серця, виявлення коронарної недостатності, визначення ефективності лікування і встановлення переносимості пацієнтом фізичного навантаження.

ЕКГ - цінний діагностичний метод. Ми рекомендуємо ЕКГ пацієнтам, які страждають на гіпертонічну хворобу, курцям, що перехворіли інфекційними захворюваннями і всім після 40 років - тобто людям з підозрою на захворювання серця.

Сьогодні немає такого медичного закладу, де б був відсутній електрокардіограф. Але час не стоїть на місці, вдосконалюється і медична апаратура. Чим досконаліший апарат, тим точніше діагностика! Ми пропонуємо своїм пацієнтам найсучасніший електрокардіограф, практично виключає можливість діагностичної помилки.

Ми турбуємося про Ваше здоров'я і готові, при необхідності, допомогти.

Автор: лікар кардіолог Брінзевіч А.К.

© 2010 - 2022 Медичний центр Ла Віта Сана