Патологічний клімактерий
Патологіческій климактерий - це комплекс вегето-судинних, нейроендокринних і психологічних порушень, на тлі вікового згасання функції яєчників. Загальна частота клімактеричного синдрому варіює від 42% до 78%.
У нормі климактерий настає після 45 років, якщо климактерий патологічний, тобто те, що ми розглядаємо, він може проявиться в 37 - 42 роки і протікає набагато важче.
Клімактеричний синдром виникає в результаті вікових коливань естрогенів, в сторону їх зменшення. Клімактеричний синдром обумовлений комплексом причин, які пов'язані з порушеннями адаптивних механізмів організму і метаболічного рівноваги в період згасання функції яєчників.
Клінічні прояви: найчастіше ознаками настання клімактеричного синдрому є припинення менструації або її нерегулярно, приливи жару, холоду, підвищена пітливість, сонливість, слабкість, депресія, не пильність, прискорене серцебиття, головний біль. Дуже часто наступ синдрому пов'язано зі стресовими ситуаціями, або виникнення на тлі супутніх нейроендокринних захворювань.
Виділяють першу ступінь тяжкості (до 10 припливів за день), при цьому працездатність не порушена, другу (10 - 20 припливів), запаморочення, головний біль, часткова втрата працездатності, третя (важка, 20 і більше припливів за добу), повна втрата працездатності.
Діагноз встановлюється на підставі анамнезу, який збирається при спілкуванні з пацієнтом, загальний огляд (в кріслі, огляд шкірних покривів), лабораторно-інструментальне дослідження (статеві гормони, узі органів малого таза).
Лікування даної патології поетапне і нерідко вимагає консультації суміжних фахівців (невропатолога, кардіолога, психолога).
Умовно виділяють три етапи лікування: немедикаментозних терапія, спеціальна медикаментозна негормональна і гормональна терапія.
В даний час основним методом корекції клімактеричних розладів є замісна гормональна терапія, різними аналогами замісних гормонів (естрогенів і прогестагенів). Призначення цих препаратів знімає до 80% виникли симптомів. Існують протипоказання в призначенні гормональних препаратів, у цій до корекції клімактеричного синдрому гормональними препаратами потрібно підходити зважено.
Призначення не гормональних препаратів, дозволяє організму практично самостійно адаптуватися до симптомів виникли внаслідок згасання функції яєчників. Фітнес, раціональне харчування (їжа, яка містить фітоестрогени) і фітопрепарати повинні обов'язково входити в комплексну терапію клімактеричного синдрому.
При виникненні симптомів схожих з тими що описані вище, Ви повинні розуміти, що чим раніше Ви звернетеся за допомогою до гінеколога, тим легше буде розібратися в клінічній ситуації і допомогти Вам.
Автор: лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД - Олійник В. А.
З повним прейскурантом цін медичного центру "Ла Віта Сана" Ви можете ознайомитися на сторінці Ціни.