Мастит - ускладнена форма лактостазу.
При цьому мастит буває неінфікованою і інфікованим.
При неінфікованим маститі погіршується стан жінки: підвищується температура до 38 гр. і вище, ущільнення в грудях стає горбистим і різко болючим, шкіра над ним червоніє. Обов'язково необхідно розрізняти: чи стосується підвищення температури до змін в грудях, або ж це підвищення пов'язане з іншими проблемами. Для цього температуру необхідно виміряти під пахвами, ліктьових згинах і паху. Якщо температура виявиться високою в пахви з боку грудей, то її можна вважати симптомом маститу.
Лікується неінфікований мастит так само як і лактостаз: частіше прикладайте дитину до грудей, зціджувати не рідше 3 разів на день, а після зціджування прикладіть лід до хворої ділянки на 5 хв. (Лід скоротить судини і в результаті зменшиться набряк), прийміть парацетамол (якщо погано переносите температуру). Через 1-2 доби Ви повинні відчути полегшення стану.
Якщо ж у Вас тріщини на сосках, загострилося якесь хронічне захворювання, не настало бажане полегшення після заходів при неінфікованій маститі, - розвивається мастит інфікований, що вимагає термінового відвідування лікаря! Вам буде призначено медикаментозне лікування, в тому числі і антибіотики. При цьому всі вище описані заходи необхідно продовжувати (зціджування, прикладання дитини до грудей), тому що без цього, призначене лікування буде неефективним. Ні в якому разі не можна застосовувати зігріваючі компреси - можна спровокувати розвиток абсцесу (гнійника) молочної залози.
У будь-якому випадку, якщо у Вас виникла підозра на що розвивається лактостаз або мастит, не ризикуйте - краще зверніться до лікаря, щоб не допустити можливих ускладнень.
З повним прейскурантом цін медичного центру "Ла Віта Сана" Ви можете ознайомитися на сторінці Ціни.