Захворювання надниркових залоз
Наднирники - це гормональні, парні органи, які знаходиться над нирками. Функція надниркових залоз вкрай важлива - вони виробляють гормони, які регулюють процеси життєзабезпечення організму:
1. Глюкокортикоїди - обмін речовин;
2. Мінералокортикоїди - водний і сольовий обмін;
3. Андрогени і естрогени - статеві гормони;
4. Адреналін і норадреналін - гормони стресу.
Робота наднирників контролюється гіпофізом, який виробляє, в свою чергу, АКТГ (адренокортикотропний гормон), що впливає на них.
При надлишку АКТГ, а отже і кортикостероїдів, розвивається хвороба Іценко-Кушинга - важке захворювання, проявами якого є ожиріння, рожево-червоні смужки на шкірі, надлишок волосся на тілі (у жінок з'являються вуса і борода), порушення менструального циклу, безпліддя, крихкість кісток, підвищення артеріального тиску, підвищення цукру в крові, утворення каменів в нирках, поява трофічних виразок і гнійників шкіри.
Дуже рідко розвиваються пухлини надниркових залоз. Як правило, вони доброякісні, але супроводжуються надлишковим виробленням гормонів, які викликають підвищення артеріального тиску, передчасний статевий розвиток або затримку його у дітей, у жінок грубіє голос, росте волосся на обличчі, припиняються менструації, зменшуються в розмірах молочні залози, у чоловіків знижується потенція і лібідо (сексуальний потяг), розвивається гінекомастія (ростуть груди).
Якщо залозами виробляється недостатня кількість гормонів, розвивається хронічна надниркова недостатність, яка може бути первинною (виробляється недостатня кількість гормонів самими залозами - хвороба Аддісона: наростає м'язова слабкість і втома, знижується вага тіла, шкіра набуває бронзового кольору, знижується апетит і артеріальний тиск, з'являється нудота і блювота, проноси змінюються запорами, болі в животі, дратівливість, погіршення пам'яті) і вторинної (вироблення гормонів знижується з- за зменшення АКТГ).
Взагалі, клініка захворювань наднирників залежить від виду гормону або декількох гормонів, що виробляються ними.
Важливо зрозуміти, що при найменшій підозрі на захворювання наднирників, - необхідна консультація лікаря-ендокринолога. У нашому Медичному Центрі Вам буде запропоновано дослідження рівня гормонів в крові і сечі, спеціальні інструментальні дослідження (УЗД). На підставі отриманих даних лікар встановить точний діагноз, визначить передбачувану причину захворювання і призначить відповідне лікування.
З повним прейскурантом цін медичного центру "Ла Віта Сана" Ви можете ознайомитися на сторінці Ціни.