Гіпоглікемія
Гіпоглікемія - стан, який розвивається при зниженні рівня цукру в крові нижче норми, тобто <3,3 ммоль / л.
Компенсація цукрового діабету передбачає не тільки запобігання розвитку гіперглікемії (високого рівня цукру в крові), але і відсутність падіння рівня цукру нижче 3,3 ммоль / л, т. Е.
Виникнення гіпоглікемії (низького рівня цукру в крові). За ступенем тяжкості гіпоглікемії розрізняють: легку, середньої тяжкості (хворий самостійно вживає заходів щодо усунення гіпоглікемічного стану) і важку (хворий потребує сторонньої допомоги, супроводжується втратою свідомості). Родичі, знайомі, співробітники повинні бути інформовані про можливості виникнення гіпоглікемії і про заходи для її попередження у людини, хворої на цукровий діабет.
З огляду на раптовість розвитку важкого ступеня гіпоглікемії (хворий може перебувати на вулиці, в транспорті і т. П.), Бажано завжди мати з собою спеціальні картки хворого на цукровий діабет, у якому вказано діагноз, контактний телефон лікаря, прохання про допомогу. Необхідно також, щоб така картка містила короткий опис необхідної допомоги при гіпоглікемії.
Причини гіпоглікемії:
- передозування інсуліну або цукрознижувальних препаратів;
- несвоєчасне вживання їжі;
- недостатня кількість приємною їжі (особливо вуглеводів);
- надмірна або незвичне фізичне активність;
- вживання алкоголю.
Симптоми: різка слабкість, відчуття голоду, пітливість, тремтіння в кінцівках, запаморочення і головний біль, прискорене серцебиття, відчуття оніміння навколо рота. У важких випадках - втрата свідомості.
Невідкладна допомога:
1. Випити 1 склянку фруктового соку, солодкого безалкогольного напою (100 мл Кока-Коли еквівалентно 10 г глюкози), або
2. З'їсти 3 чайні ложки з верхом цукру, 4 - 5 кубиків цукру-рафінаду, меду, 3 - 5 цукерок, або
3. Прийняти таблетку глюкози (5 г).
Якщо через 5 - 10 хвилин ефект не досягнуто, спробуйте ще раз.
При відсутності ефекту - введіть в/м'язово 1 мг глюкагону або в/в 100 мл 40% розчину глюкози. Після виходу хворого з гіпоглікемічногостану для запобігання повторного нападу в деяких випадках може знадобитися прийом їжі з високим вмістом повільно засвоюваних вуглеводів.
З повним прейскурантом цін медичного центру "Ла Віта Сана" Ви можете ознайомитися на сторінці Ціни.