Яндекс.Метрика

Уважаемые пациенты!

В связи с военными действиями медицинский центр Ла Вита Сана временно приостанавливает свою работу.

О возобновлении работы сообщим дополнительно.   

Хірургія

Хірургічне лікування пупкової грижі та пахової грижі

Пупкова грижа - випинання в області пупка, яке може вправлятися самостійно при горизонтальному положенні тіла. Найчастіше, супроводжується наявністю хворобливості, яка посилюється при фізичному навантаженні, кашлі, в області випинання або околопупопчной області, затримками «стільця».

Розрізняють вправімой і не вправімой грижі, а так само ущемленими. Вправимі і не вправимі грижі відрізняються можливістю самостійного вправляння грижового мішка. Обидва типи гриж потребують хірургічного лікування в плановому порядку. Можливо як під загальною, так і під місцевою анестезією.

Защемлена грижа будь-якої локалізації вимагає хірургічного лікування в терміновому порядку.

Появі пупкової грижі сприяють важкі фізичні навантаження, пов'язані переважно з підняттям тяжкості, сидячому способі життя, затримці «стільця», при сильному кашлі. Можливі появи пупкової грижі у жінок під час вагітності, а так само після пологів.

 

Пахова кила - характеризується випинанням в області паху, вправімой самостійно чи ні, а так само можливі варіанти пахово-мошоночной грижі, коли грижової ведмедиків заходить в калитку. Скарги при паховій грижі - болі в області паху, мошонки, наявність випинання в цій області, посилення болю при фізичному навантаженні, кашлі, чханні.

Пахова грижа більше характерна для чоловіків. Найчастіше виникає після важких фізичних навантаженнях, пов'язаних з підняттям тяжкості, сидячий спосіб життя і сидяча робота, затримках «стільця».

Переважання пахових гриж серед чоловіків пов'язано з анатомічними особливостями - грижа "виходить" вздовж сім'яного канатика, що йде до мошонки. Внаслідок наявності фізіологічного "отвори" в м'язах цієї області, для виходу сім'яного канатика, і підвищений ризик утворення пахової грижі (прямий або косий - в залежності від місця її утворення).

Автор: лікар хірург - Панчук Р.Н.

© 2010 - 2022 Медичний центр Ла Віта Сана