Яндекс.Метрика

Уважаемые пациенты!

В связи с военными действиями медицинский центр Ла Вита Сана временно приостанавливает свою работу.

О возобновлении работы сообщим дополнительно.   

Діагностика та лікування кандидозу

Діагностика та лікування кандидозу

Кандідоз - це захворювання, яке розвивається при ураженні слизових грибами роду Candida, тобто дріжджоподібними грибами.

Кандидоз у жінок

Це захворювання не є венеричним. Розвивається тільки при зниженні імунітету або наявності супутніх захворювань. Дріжджові грибки - це одні з представників нормальної флори, їх кількість контролюється загальної нормальної мікрофлорою організму. При зниженні захисної функції організму (тривале захворювання (цукровий діабет, туберкульоз, хронічні запальні захворювання, змінений гормональний фон при тривалому прийомі контрацептивів, безконтрольний прийом антибіотиків), загальна кількість корисних мікроорганізмів знижується, зростання кандид не контролюється і, отже, розвивається кандидоз. Кандидоз, також, може розвинутися в результаті статевого контакту з хворим партнером.

Існує ряд, що привертають розвитку кандидозу, чинників: часті спринцювання (через вимивання «корисною» мікрофлори), вагітність (через більшою схильністю до умовно-патогенних мікроорганізмів), носіння синтетичної білизни, ВІЛ-інфекція.

Найбільш часто у жінок розвивається вагінальний кандидоз: на зовнішніх статевих органах з'являється рясний сирнистий наліт; на вкритій нальотом слизової можуть з'являтися хворобливі тріщини; пізніше з'являються рясні сирнистий виділення, сеча підсилює подразнення слизової, статевий акт супроводжується вираженими свербінням і болями.

Як правило, кандидоз дуже добре лікується, але не слід намагатися впоратися з цим самостійно, тому що клінічні прояви кандидозу багато в чому збігаються з хламідіозом та мікоплазмозом, що мають зовсім іншу природу і, відповідно, по іншому лікуються.

До лікаря слід звернутися якомога раніше, тому що з плином часу перебіг захворювання може погіршитися і розвинутися важкі ускладнення.

Кандидоз у чоловіків

У чоловіків кандидоз викликається екзо і ендогенними збудниками.

Екзогенні - потрапляють в організм чоловіка після статевого акту, якщо партнерка носій кандид. Від проникнення в організм до моменту появи клінічних проявів захворювання проходить 2-3 тижні. Розвивається кандидоз проявляється у вигляді запалення крайньої плоті (баланопостіта) або запалення головки статевого члена (баланита).

Ендогенні - це власні дріжджові грибки, що почали розмножуватися в силу різних причин (зниження імунітету в результат хронічних захворювань і т.д.).

При екзогенному кандидозі крайня плоть і голівка статевого члена набряклі, покриті сирнистий виділеннями з неприємним запахом; іноді з'являються висипання і ерозії; пацієнти при цьому відчувають біль і свербіж. Статевий акт практично неможливий. У процес втягуються сечовипускальний канал, а потім і сечовий міхур, при цьому клініка стає дуже схожою на клінічні прояви гонореї: позиви до сечовипускання часті, а сеча темніє і стає каламутною.

Особливістю кандидозу у чоловіків є можливість дріжджових грибків вражати, крім статевих органів, слизові шлунково-кишкового тракту і порожнини рота.

Діагностика кандидозу вимагає спеціального лабораторного обстеження для уточнення діагнозу і адекватного лікування. Тому, при перших ознаках кандидозу, не зволікайте, звертайтеся до лікаря!

Автор: лікар уролог - Шелудченко Н.К.

З повним прейскурантом цін медичного центру "Ла Віта Сана" Ви можете ознайомитися на сторінці Ціни.

© 2010 - 2022 Медичний центр Ла Віта Сана