Яндекс.Метрика

Уважаемые пациенты!

В связи с военными действиями медицинский центр Ла Вита Сана временно приостанавливает свою работу.

О возобновлении работы сообщим дополнительно.   

Лікування базаліоми

Лікування базаліоми

Базаліома найбільш часто зустрічається різновид раку шкіри, приблизно 80% всіх випадків. Однак, до злоякісних захворювань її можна віднести досить умовно, так як цей вид пухлини практично не метастазує і не загрожує життю пацієнта. Справа в тому, що опухололевідние клітини, що розноситься з током крові по всьому тілу припиняють проліферацію, тобто розмноження через відсутність вироблення в стромі пухлини чинників зростання.

Базаліома локалізується переважно області особи: ніс, область навколо очей, вушні раковини, рідше рідше на тулубі. Виникає у осіб похилого віку, однак, останнім часом все частіше захворювання реєструється в осіб молодого віку 34-35 років.

Серед провокуючих чинників основне значення має інтенсивне сонячне опромінення в дитинстві і юності, яке через десятки років може привести до утворення пухлини.

Значно рідше провокуючим фактором може служити рентгенотерапія а так само отруєння або лікування препарату миш'яку.

Клінічно базаліома характеризується повільним зростанням протягом декількох років, проявляється частіше одиночному напівпрозорої бляшкою з валікообразнимі краями. У центрі можлива поява виразки, яка періодично кровоточить, освіту коротше.

Найбільш радикальним методом лікування є хірургічне дослідження пухлини однаково, відносно сприятливий перебіг захворювання і характерна локалізація на обличчі не дозволяють застосовувати більш щадні, косметично вигідні методи лікування. Найбільш часто цих цілей використовується кріодеструкції (заморожування пухлини рідким азотом), а також апаратні методи видалення лазерного і радіохвильова хірургія.

При рецидивах захворювання, а так само при неможливості застосувати перераховані вище методи лікування вдаються до променевої терапії (близькофокусна рентген терапія).

Після проведеного лікування прогноз захворювання досить сприятливий, проте, всі пацієнти довічно перебувають на диспансерному обліку. Протягом першого року після терапії необхідна двічі відвідати дерматолога через 6 місяців; рекомендовано щорічне обстеження 1 раз на рік з оглядом і проведенням дерматоскопія при необхідності.

Автор статті: лікар дерматовенеролог - Сафронова Яніна Миколаївна

© 2010 - 2022 Медичний центр Ла Віта Сана