Алопеція - випадання волосся
Ріст волосся відбувається циклічно: стадія зростання - анаген, потім коротка перехідна стадія - катаген, тривала (до 7 років) стадія спокою, і телоген - стадія, коли волосся перестає рости і випадає.
Алопеція - випадання волосся або облисіння - набуте захворювання або фізіологічний стан, при якому повністю або частково зникають волосся, частіше на голові, рідше на інших частинах тіла, що часто призводить до психологічної травми. Всі види облисіння ділять на два типи - рубцеві і нерубцовие, в залежності від залучення в патологічний процес шкіри волосистої частини тіла.
Рубцеві алопеції обумовлені руйнуванням волосяних фолікулів внаслідок запалення, атрофії шкіри або рубцювання, що спостерігається при таких шкірних захворюваннях як червоний вовчак, склеродермія, рубці фолікуліт.
Нерубцеві алопеції виникають без попереднього ураження шкіри, виділяють осередкову, дифузну і андрогенетичного форми. Осередкове (гніздове) випадання волосся - найбільш часте пошкодження волосся у дітей і дорослих, яке проявляється раптовим утворенням вогнища облисіння на волосистій частині голови, рідше випаданням брів і вій, волосся на тулубі.
Важливу роль в механізмі розвитку осередкової алопеції відіграють функціональні порушення нервової системи, патологія щитовидної і статевих залоз порушення балансу мікроелементів, в першу чергу цинку, і амінокислот, а також аутоімунне ураження волосяних цибулин. Дифузна алопеція (телогеновая, при якій волосяний фолікул занадто швидко переходить зі стадії росту анагена в стадію відпочинку - телоген). В результаті щоденні втрати волосся зростають і волосся можуть помітно зрідіти.
У ряді випадків дифузна алопеція обумовлена віковими змінами, що відбуваються в організмі (випаданні волосся у новонароджених, післяпологове, сенільний, тобто старече), рідше пов'язано з метаболічним або токсичним впливом на волосяні фолікули (велика втрата крові, операції, травми, інфекційні захворювання - грип , пневмонія, інфекційний мононуклеоз, сифіліс, прийом медикаментів таких як ретиноїди, бета-адреноблокатори, антикоагулянти, блокатори Н2-рецепторів, антипаркинсонические і протисудомні, дефіцитні состоян ія - дефіцит заліза при анемії, дефіцит цинку, фолієвої кислоти, вітаміну В12, білків, синдром порушення всмоктування при патології шлунково-кишкового тракту, ендокринні захворювання, вагітність і різні хронічні хвороби - гепатит, червоний вовчак, дерматоміозит, енцефаліт, злоякісні утворення. токсичну (аногеновую) алопецію в більшості випадків викликають протипухлинні препарати та токсичні речовини.
Автор: лікар дерматовенеролог - Сафронова Я.М.
Читайте також статтю - Плазмоліфтінг в дерматології
З повним прейскурантом цін медичного центру "Ла Віта Сана" Ви можете ознайомитися на сторінці Ціни.