Катаракта. Причини, симптоми, діагностика та лікування

Надрукувати

Катаракта. Причини, симптоми, діагностика та лікування

Що ж таке катаракта?

Це найбільш часто зустрічається захворювання ока, яке призводить до поступового зниження зору через помутніння ядра або кори кришталика.

Катаракта - захворювання, яке діагностується у осіб середнього і літнього віку (за винятком вродженої катаракти).

Кришталик - це прозора "лінза", яка пропускає і заломлює світлові промені. Кришталик розташований усередині очного яблука за райдужкою на передній поверхні скловидного тіла.

У молодому і юному віці кришталик еластичний і прозорий - з легкістю змінює свою форму, фокусується на предметах, що знаходяться на різній відстані, внаслідок даного механізму око може бачити зображення розташовані на далекому і близькому відстані.

При такому захворюванні як катаракта структури кришталика втрачають свою прозорість. Помутніння середовищ можуть бути частковими або повними, в око надходить світло тільки в невеликій кількості, зв'язку з цим гострота зір знижується, і пацієнт бачить об'єкти, «туманно» і розмито, як крізь «запотівше» скло, а в далеко зайшли стадіях зір може бути відсутнім повністю.

Причини катаракти різноманітні:

Симптоми катаракти, після виявлення, яких необхідно негайно звернутися до лікаря-офтальмолога:

Діагностика та лікування катаракти

Для встановлення діагнозу визначають гостроту зору, вимірюють внутрішньоочний тиск, проводять огляд за допомогою щілинної лампи для визначення характеру, величини і локалізації помутніння кришталика. Так само можуть знадобитися додаткові методи діагностики, з метою виявлення інших супутніх захворювань очей. І тільки після обстеження лікар може призначити адекватне лікування - медикаментозне або хірургічне.

З повним прейскурантом цін медичного центру "Ла Віта Сана" Ви можете ознайомитися на сторінці Ціни.