ВСД (вегето-судинна дистонія) не є самостійним захворюванням, але в поєднанні з несприятливими факторами сприяє розвитку багатьох захворювань (підвищення артеріального тиску, ішемічна хвороба серця та ін.). Виявляється у дітей в 80% випадків і частіше серед жителів великих міст. Ознаки вегето-судинної дистонії можна виявити у людей різного віку.
Причини:
- Конфліктні ситуації в сім'ї та школі, ізолювання дитини або його надмірна опіка;
- Емоційні перевантаження;
- Хронічні стреси;
- Розумове перенапруження;
- Ендокринні або неврологічні захворювання;
- Різко міняються метеорологічні умови;
- Екологічне неблагополуччя;
- Гіподинамія або надмірні фізичні навантаження;
- Недотримання режиму харчування;
- Вікові особливості і т.д.
Клінічні прояви вегето-судинної дистонії різноманітні: запаморочення, зниження апетиту, відчуття зябкости, непереносимість задушливих приміщень, пітливість, нудота, незрозумілі болі в животі, набряки під очима, алергічні реакції, запори, болі в області серця, відчуття серцебиття, запальність, раптові зміни настрою, підвищена чутливість до болю, швидка відволікання, погана переносимість спеки або холоду і т.д.
Якщо в скаргах переважають серцево-судинні розлади, - кажуть про нейро-циркуляторної дистонії.
Вегето-судинна дистонія може протікати з розвитком кризів, які супроводжуються раптової різкою блідістю, зниженням температури тіла і артеріального тиску, пітливістю, нудотою і блювотою; можливі раптові болі в області серця, ядуха, головний біль; з'являється почуття тривоги, страху, озноб.
Лікар-невролог нашого Медичного Центру визначить стан Вашої вегетативної нервової системи грунтуючись на даних об'єктивного огляду, результати ЕКГ та аналізуючи Ваші скарги. При необхідності, за рекомендує Вам звернутися за консультацією суміжних фахівців, необхідне інструментальне обстеження для більш точної оцінки стану нервової системи; призначить необхідне, строго індивідуальне лікування. При цьому в нашому Медичному Центрі віддається перевага немедикаментозних методів лікування - нормалізації режиму дня, харчування, масажу, голкорефлексотерапії. При необхідності все-таки медикаментозної терапії, лікарські препарати призначаються обмеженою кількістю в мінімальних дозах.
Велике значення в комплексному лікуванні вегето-судинної дистонії приділяємо лікуванню хронічної осередкової інфекції, а також супутньої патології.
А поки Ви не були на прийомі у невролога, дозвольте запропонувати кілька корисних порад:
- Гуляйте на повітрі в будь-яку погоду 2-3 години на добу;
- Дотримуйтеся режиму дня і харчування;
- Займіться плаванням, їздою на велосипеді, швидкою ходьбою;
- Одягайтеся комфортно;
- Уникайте зайвих стресів на роботі;
- Відмовтеся від шкідливих звичок;
- Спіть не менше 8 годин на день. Не дивіться телевізор за годину до сну.
ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ ВІД ВЕГЕТО-СУДИННОЇ ДИСТОНІЇ!
З повним прейскурантом цін медичного центру "Ла Віта Сана" Ви можете ознайомитися на сторінці Ціни.