Перш ніж сказати що таке кератит, я хочу розповісти про унікальність рогової оболонки. Отже, рогівка - це передній відділ зовнішньої фіброзної капсули. Рогівка володіє такими важливими властивостями, вона прозора, сферична, дзеркально блискуча, гладка.
Рогова оболонка не містить кровоносних судин і дуже багата нервами через що є високочутливої тканиною. Порушення одного з цих властивостей вже призводить до патологічного процесу рогівки і порушення її прозорості, це і є кератит.
Ерозія рогівки - це порушення цілісності поверхневого епітелію рогівки після механічного пошкодження і досить швидко регенерує при своєчасному і правильному лікуванні.
Виразка рогівки - це пошкодження глибших шарів і схильна до перфорированая і швидкому прогресуванню.
Поверхневий крайової кератит - це точкові інфільтрати по краю роговиці, виникає в результаті захворювання вік і кон'юнктиви.
Грибкові кератити - захворювання тривале і руйнування шарів рогівки повільне.
Герпетические кератити - займає одне з перших місць серед захворювань рогової оболонки. Небезпека цих кератитів в тому, що вони мають рецидивний характер і ведуть до грубих рубцевих змін.
Все кератити мають загальну симптоматику: світлобоязнь, сльозотеча, хворобливість, блефароспазм, відчуття чужорідного тіла, гіперемія. Тому самодіагностикою займатися не потрібно, так як Ви можете втратити дорогоцінний час. При появі одного з перерахованих вище скарг необхідно негайно звернеться до офтальмолога.
Лікування кератитів полягає в призначенні антибіотиків, протигрибкових препаратів, репарант, противірусних препаратів, антиоксиданти. При глибоких кератитах показані субкон'юнктивальні ін'єкції антибіотиків.
При несвоєчасному лікуванні кератитів може бути результат у вигляді облаковідние помутнінь або у важких формах - більмо.
Автор статті: лікар офтальмолог Мезенцева Людмила Володимирівна